Ženšen a stres


V dnešnej dobe určite nie sme bez stresu. Neistota v zamestnaní, vysoké náklady na vysokoškolské vzdelanie, stále rastúce náklady na zdravotnú starostlivosť – to všetko zanecháva stopy na zdraví. Ľudia potrebujú nejakú stimuláciu, aby plnili svoje každodenné povinnosti, ale to je iný, „dobrý“ druh stresu. Napríklad stres, ktorý cíti herečka než sa objaví na javisku, alebo stres športovca pri súťaži. Stres má mnoho rôznych podôb. Znepokojujúce sú následky dlhodobého „zlého“ stresu, ktorý zažívajú zaneprázdnení vedúci pracovníci, ktorým neustále zvoní telefón, alebo robotníci v továrni, ktorí trpia nadmerným hlukom a napätím pri výrobnej linke, a poštový úradník s problémami denného rutinného triedenia pošty. Tieto situácie sú ešte horšie, keď do hry vstúpia problematické medziľudské vzťahy.

Niektoré z následkov trvalého „zlého“ stresu sú:

Vysoký krvný tlak

Kardiovaskulárne problémy

Psychické zrútenie

Alkoholizmus, atď.

Navyše lekári a vedci si už uvedomujú jasný vzťah medzi stresom a výskytom takých porúch, ako sú cukrovka, hypoglykémia, bolesti chrbta, migrény, rakovina, artritída, astma a rad ďalších alergií.

Ako ženšen pomáha so stresom?

Bolo opakovane preukázané, že ženšen chráni telo pred stresom. Výskumný pracovník Inštitútu pre pokročilé vzdelávanie lekárov v Sofii, v Bulharsku, profesor Petkov sa zhruba dvadsať rokov zaoberal komplikovaným výskumom, aby objavil účinky ženšenu v tele. V jednom pokuse vystavil profesor Petkov skupinu myší stresu.

U tých, ktoré užívali ženšen, došlo k dvom výrazným zlepšeniam:

  1. Zvýšenie hmotnosti a činnosti nadobličiek spolu so znížením abnormalít správania a úzkosti. Tie, ktoré užívali ženšen, boli skutočne omnoho schopnejšie „absorbovať“ stres.
  2. Nastalo skutočné obmedzenie reakcie na dlhodobý stres a jeho škodlivé účinky. Zvýšila sa telesná odolnosť. Keď užili ženšen, lepšie zvládali stres a telo sa rýchejšie vrátilo späť do normálu.

Výťažok zo ženšenu výrazne utišuje choroby spojené so stresom, pretože výrazne upokojuje nervový systém bez toho, aby spôsobil ospalosť, ktorá je spojená s relaxantmi narkotického typu alebo trankvilizérmi. Na záver možno povedať, že táto starobylá, časom odskúšaná bylina, ženšen, má veľmi užitočné moderné využitie - pomôcť nám v zdraví prežiť toto najstresujúcejšie obdobie v dejinách ľudstva.

Prečo robiť kompromisy?

Trvajte na tom najlepšom pre seba a svoju rodinu.

Nie každý ženšen je rovnaký.
Používame len ten najlepší zrelý Kórejský ženšen.
Záruka 100% spokojnosti.